» Miért érdemes ingyenes felmérést kérni?
Az ingyenes felmérést azoknak ajánjuk, akik már döntésre jutottak: ki akarják cserélni régi nyílászáróikat újakra. Azért ajánljuk mindenkinek, mivel számtalan árajánlatot olvastunk már, és a tisztelt árajánlatkérő (mivel nem a szakmája, ezért érthető is) mindig kihagy valamit, amire szüksége van vagy lehet. Ha nem írja le az árajánlatkérésben, mi nem tudjuk, így árat sem adunk rá. Másik nagy előnye, hogy a felmérő kollegánk ötleteket, tippeket ad, amiket általában el is szoktak fogadni a kedves megrendelők.
Mondunk egy pár példát:
Nem gondol az árajánlatkérő arra, hogy lehet redőnyt is felszerelni, vagy csak esetleg később, pár év múltával jól jönne, ha lehetne. Felhívjuk a figyelmét az érdeklődőnek, hogy érdemes előkészíteni a redőny helyét toktoldókkal, hogy később könnyen és esztétikusan felszerelhető legyen. Általában ezt a kedves megrendelők el is fogadják.
Nem csak fix szúnyogháló létezik. Kicsit drágábban mozgathatót is fel tudunk szerelni, ami tapasztalatunk szerint sokkal tovább bírja. Ez a típus télen, amikor nincs rá szükség, a saját tokjában elrejthető, így nem károsítja az időjárás és nem vesz el semennyit az amúgyis kevés napfényből.
A helyiségben nagy méretű ablak van, meg is szokta már az árajánlatkérő, de lehet van egy jobb megoldásunk is. Ha kettéosztjuk az új műanyag ablakot, sokkal praktikusabban lehet használni.
Javasolni szoktuk, hogy ne vegyen csak nyíló, vagy csak bukó típust, mert szinte ugyanannyiba kerül a bukó-nyíló kivitel is.
Az erkélyajtót idősek is használják? Ha igen, kérhető akár alacsony küszöbbel is. Ha teraszajtót szeretnének, kívülről is lehessen zárni? Természetesen azt is lehet.
Gondolt a külső- és belső párkányra, a szegőlécezésre vagy a beépítés utáni helyreállításra?
Sorolhatjuk még a példákat sokáig. Ezekre a felmérő kollégánk felhívja a figyelmét, és a közösen átbeszélhetik a legjobb, legköltséghatékonyabb megoldást. Ezeket egy árajánlatkérésben nem feltétlenül tudja tolmácsolni az ajánlatkérő, és mi sem tudjuk megkérdezni, mivel nem látjuk a helyszínt, emiatt nem tudjuk az igazi, pontos igényeket.
Ezért aztán mindenkinek nagyon ajánljuk az ingyenes helyszíni felmérést. Mert akkor biztos, hogy arra a megoldásra kap egy árajánlatot, ami valóban az Ön igénye, arról nem is beszélve, hogy ez az ár a felmérés után fillérre pontos lesz.
Még valamit tudnia kell: az ingyenes felmérés Debrecenben teljesen ingyenes. Budapesten is szivünk szerint ingyen végeznénk el, de a nagy távolságok, az utazás, az utazással eltöltött idő miatt 3.000.-Ft-ba kerül. Azonban, ha a felmérésből megrendelés lesz, a kifizetett 3.000.-Ft-ot a végösszegből jóváírjuk.
» Hogyan kérjek árajánlatot műanyag nyílászárókra?
Ha kitölti a árajánlatot kérek oldalunkon található táblázatot, már sokat megtudunk az igényeiről. De nem mindent!
Javasoljuk, hogy kérje ingyenes felmérés szolgáltatásunkat, mert ekkor mindenféle kötelezettség nélkül kimegyünk a helyszínre, és az Ön igényeire szabott, pontos árajánlatot készítünk. A felmérés alapján fillérre pontos árajánlat tudunk adni.
Ha mégis felmérés nélkül szeretne árajánlatot, akkor az árajánlatkérőben bejelölt tételek már nagy segítséget jelentenek nekünk. Enen felül még az a kérésünk, hogy a "Méretek és egyéb információk" mezőben minél részletesebben adja meg azokat az igényeket, amiket a táblázatban nem tudott pontosan megadni. Például, ha szeretne szúnyoghálót, redőnyt vagy szellőztetőt, kérjük adja meg, melyik ablakra kéri azt. Ha bármi speciális kérdése, igénye van, kérjük ide írja le, hogy melyik nyílászáróra vonatkozóan kéri azt.
Árajánlatot kérek Ingyenes felmérést kérek
» Hogyan döntsem el, hogy a fa vagy a műanyag lenne a jobb választás számomra?
A műanyag ablakok előnyös tulajdonságai a fával szemben, hogy nem vetemednek, nem kell festeni őket, UV- és kopásállóak, nem színeződnek el. Gazdag színválasztékban rendelhetőek, egyedi formák is megvalósíthatóak. Kiváló zaj- és hőszigeteléssel rendelkeznek. Esztétikus, modern megjelenést biztosítanak.
A különböző nyílászáró szerkezeteket ma már minden igényt kielégítő alapanyagokból, és korszerű technológiával készülnek. Erre adnak garanciát a több évtizedes gyártási tapasztalatok és a folyamatos fejlesztések. Összevetve a két típus tulajdonságait, elsősorban az alkalmazhatósági, vagy az esztétikai elvárásokat kell a fizetőképességhez igazítani. Mind két ablaktípusnak megvannak a maga előnyei. A műanyagból készült nyílászárók hatalmas technikai fejlődésen mentek keresztül az elmúlt évtizedekben, így teljes mértékben le tudja fedni hazánk széles körű igényeit.
Termékeink hosszú távon megőrzik színüket, újrafestést egyáltalán nem igényelnek, teljesen ellenállnak az időjárás szélsősségeinek, UV állóak, ápolási igényük minimális. Üvegezésük számtalan formában kivitelezhető, az ablak funkciójának megfelelően. A legelterjedtebb, egyszerű, de elegáns fehér alapszín mellett fautánzatú fóliával bevont, vagy tetszőleges színűre festett kivitelben is elérhetőek. A fa ablak után érdeklődő, cégünkhöz betérő vásárlók nagy százalékát sikerül meggyőznünk a fahatású fóliával bevont műanyag típus választása felől.
Ablakaink - ellentétben fa alapanyagú társaikkal - vetemedésmentesek, zárásuk, vízelvezető funkciójuk kitűnő. Felkészült, tapasztalt kivitelezőink által könnyen beépíthetőek, ezért felújításhoz vagy új épületekhez ugyanúgy ajánljuk. A belső szerkezetében rögzített vasalatok megbízhatóak és időtállóak. Cégünk a kiegészítők széles választékát kínálja megrendelőinek, úgymint redőnyök, rovarhálók, párkányok. Ezek segítségével az egységes esztétikai összhang könnyen elérhető.
» Mit értünk a műanyag ablak „K” vagy a manapság használatos „U” értéke alatt?
Az "U" és "K" érték a nyílászáró hőátbocsátási tényezőjét jelenti. Megmutatja, hogy az épületszerkezeten egységnyi idő alatt mennyi energia távozik.
Szemléltetésként például egy 38 centiméter vastag üreges falazóelemeknek az „U”-értéke 0,4 W/m2K, tehát az abból épített fal egy négyzetméterén 0,4 watt hőenergia távozik amennyiben a fal belső és külső oldala között 1 Kelvin (K) a hőmérsékletkülönbség.
A szerkezet hőszigetelési képessége annál jobb, minél kisebb az „U” értéke. Az általunk által forgalmazott nyílászárók esetében ez az érték argon gázzal töltött, 2 rétegű üvegezéssel Ug=1,1 W/m2K. A 3 rétegű üvegezéssel, argon gázzal töltött típusoknál ez az érték Ug=0,6 W/m2K.
» Mire kell oda figyelni, ha hőszigetelés szempontjából vizsgáljuk az ablakot?
Ablakaink hőszigetelő képessége, azaz „U” értéke három alkotóelemén múlik.
- az üveg, ami a felületet nézve mondhatni a legfontosabb
- a profil, ami áll a tok- és szárnykeretből
- a vasalat, ami a merevítést és a mechanikai működését biztosítja
Üvegekből a belépő típus a 4-16-4-es U=1,1 W/m2K hő átbocsátási tényezővel rendelkező kétrétegű hőszigetelt üveg.
Ha valaki ettől jobbat szeretne, akkor a 3 rétegű 4-12-4-12-4-es U=0,6 W/m2K hő átbocsátási tényezővel rendelkező üveget érdemes választania.
A gyártás során a műanyag ablak profilját úgy alakítják ki, hogy több kamrát helyeznek el benne. Ezek a kamrák külön zárt rendszert képeznek. Mivel a kamrákban levegő van, így a hőszigetelést az tok és a szárny szerkezetébe lévő levegő végzi. Passzív házakhoz való típusokban a középső kamrákat szigetelő habbal töltik ki.
A merevítő vasalat a hőtechnikai értékét rontja a profilnak, mivel a fém jó hővezető. A mértéke nem túl nagy, viszont már megjelentek a piacon műanyag merevítéses profilok. Ezek a szerkezetek csak műanyagot tartalmaznak, és kimondottan passzív házakhoz vannak tervezve, ami sajnos az árukban is meglátszik.
» Mi az a float üveg?
Az üvegezés során találkozunk az úgynevezett float üveggel, ami egy víztiszta, teljesen átlátszó síküveg, tükröződés- és torzításmentes tulajdonsággal. Magyar nyelven a float üveg kifejezés annyit jelent, hogy „felületen úszó”, ami a gyártási procedúrát tükrözi vissza. Az üveg tulajdonságai többek között a remek hőszigetelés, hatékony fényáteresztés szerepel, valamint kitűnően laminálható, illetve edzhető paraméterekkel bír.
Gyártásakor az üveg alapanyagául szolgáló 1000 °C feletti olvadékot egy forró, folyékony ónfürdőbe teszik, ami itt aztán szétterül. Az olvadék felszíni feszültségének, és az ónfürdő felületi simaságának eredményeképpen az így keletkezett képlékeny „üvegszalag” kifogástalanul párhuzamos felületekkel rendelkezik. Az üvegszalag feszültségmentesítése koordinált hűtéssel történik, majd ezután lézersugárral való átvizsgálása, pontos méretre vágása és csomagolása következik.
» Milyen az a 4-16-4-es hőszigetelt üveg?
Az elnevezésben szereplő számok a miliméterben értendő méretei az üvegnek.
A két rétegű, hőszigetelt üveg méretei a következő szerint alakulnak: 4mm float üveg, 16mm légmentesen lezárt nemes gáz, 4mm float üveg. Az Ug értéke 1,1 W/m2K.
» Milyen az a 4-12-4-12-4-es hőszigetelt üveg?
Az elnevezésben szereplő számok a miliméterben értendő méretei az üvegnek.
A három rétegű, hőszigetelt üveg méretei a következő szerint alakulnak: 4mm float üveg, 12mm nemesgáz légmentesen lezárva, 4mm float üveg, 12mm nemesgáz légmentesen lezárva, 4mm float üveg. Az Ug értéke 0,6 W/m2K.
» Milyen az a Low-E üveg?
A lakás belső része felöli üveglap külső oldalán egy úgynevezett lágyfém bevonat található, eza a Low-E réteg.
Ez a Low-E bevonat egy szinte láthatatlan fém, vagy fém-oxid réteg, amelyet annak érdekében viszünk föl, hogy az „Ug” értéket csökkenteni tudjuk. Annak következtében, hogy bevonjuk az üveg külső felét ezzel a lágyfém bevonattal, jelentősen le tudjuk csökkenteni a hő átterjedést a belső lakótérbe.
Természetesen télen ez a folyamat bentről kiindulva fordítva működik, tehát a Low-E réteg csökkenti a szobát elhagyó hőmennyiséget, mert visszavezeti azt a beltérbe. Egy 4-16-4 es üveg hőátbocsátási tényezője Low-E bevonat nélkül Ug=2,8 W/m2K, ha alkalmazzuk a Low-E felületet, akkor Ug=1,4 W/m2K, vagyis felére csökkenti a hőátbocsátási tényezőt. Nyáron hűvösebb, télen melegebb szoba a végeredmény.
» Az üvegek közötti nemesgáz valóban el tud szökni?
A mai modern üvegezési technológia szigorú ellenőrzés alatt zajlik. Az üveggyárak teljes garanciát vállalnak azért, hogy az üvegrétegek közötti nemes gáz nem fog eltávozni. 10 év leforgása alatt maximum 5-10% gáz eltávozását garantálják, ami a hőtechnikai tulajdonságát az üvegnek számottevően nem befolyásolja.
» Lehet e baj, hogy túl jól zár a műanyag ablak?
Ablakcsere után fontos, hogy betartsunk néhány szabályt. Míg a régebbi fa ablakok kisebb-nagyobb réseket hagytak a szárny és a tok között, folyamatos légcserét biztosítva, most az új nyílászárók tökéletes záródást biztosítanak.
Tartsuk a belső hőmérsékletet egy számunkra megfelelő 20-22 Celsius fokon. Legyen naponta többször is alaposan kiszellőztetve, ezzel elkerülve a beltér túlzott bepárásodását. A cégünk által gyártott műanyag ablakok erre a célra speciálisan kifejlesztett résszellőző vasalatot is tartalmaznak. Ennek használata során - miközben az ablakszárny zárva van - a megfelelő levegőáramlás megoldott.
» Mi az a levegőkamra?
A levegőkamrák száma a szerkezet hőszigetelését és merevségét befolyásolja. Az ablak profilja úgy van kialakítva, hogy belsejében több kamrát alkotnak, melyeket levegővel töltenek ki. A tok és a szárny hőszigetelését a légkamrákban található levegő végzi. A paraméterek megadása során, ha a hőszigetelés a kérdés, általában a kamrák számát nevezik meg jellemző adatként.
Pár évvel ezelőtt a 3-4 kamra is elfogadott volt. Ma a minimum elvárás légkamrák tekintetében 5-6 kamra, ami minimum 70mm beépítési mélységgel is jár. A kamrák számának növelésével nő a beépítési mélység is, ennek arányaiban javul a hőszigetelés értéke. Amennyiben a beépítési mélység nő, úgy a merevítő acél is vastagabb lesz a profilban, tehát tovább emelkedik az ablak tokjának statikai merevsége.
» Mennyi a lehetséges élettartama?
Egy mai modern, korszerű típus legalább 40-45 évig működőképes lesz. Az egy másik kérdés, hogy nem lesznek-e már elavultak hőtechnikailag mondjuk 40 év múlva? A válasz: de biztosan!
» Számíthatok-e hosszú távon a fehér szín besárgulására, színvesztésére?
Röviden: Nem.
Kicsit hosszabban: azért nem, mert a profilok UV-álló anyagból készülnek, ezért a napsugárzás hatására sem sárgulnak be, vagy vesztik el eredeti fehér színüket.
» Milyen különleges karbantartási igénye van a műanyag ablaknak?
A termékeink karbantartása nem okoz különösebb kihívást. Ellentétben a fából készült kivitel gondozási igényével, ahol kétévente lazúrozást és ötévente lakkozást ajánl a gyártó, a mai modern profilok fokozottan ellenállnak az időjárás különböző viszontagságainak.
Egyenletes, homogén felületüknek köszönhetően a tisztításuk egyszerű, hétköznapi tisztítószer használatával megoldható. A vasalatok szintén egy nagyon minimális törődést igényelnek, évente 1-2 alkalommal meg kell olajozni őket.
» Amennyiben eltérek a szabvány méretektől, számítanom kell-e felárra?
A gyártási folyamat minden esetben egyedi méretek alapján zajlik megrendelőink számára.
Nincsenek meghatározott szabvány méretek, így természetesen felárat sem kell fizetni az egyedi méretre gyártás során.
» Mennyi gyártási idővel számoljunk a rendelésnél?
Mivel minden esetben egyedi méretek alapján kerül legyártásra a rendelésünk, nagyjából egy 3-6 hetes kivitelezési idővel érdemes kalkulálnunk.
Cégünknél ez fehér nyílászárók esetén átlagosan 3-4, színezett ablak esetén 5-6 hétre tehető. Ha Önnek ennél gyorsabb szállításra lenne szüksége, jelezze felénk. Bizonyos esetekben lehetőség van soron kívüli gyártásra is - felár ellenében, ennek elérhetőségét azonban szerződéskötés előtt pontosan le kell egyeztetnünk.
» Mennyi időt vesz igénybe a beépítés?
Kivitelező, beépítő csapatunk több, mint 10 éves szakmai gyakorlattal rendelkezik. A beépítés volumenét is figyelembe véve minden munkát igyekszünk egy nap alatt elvégezni.
Egy közepes méretű családi ház körülbelül 1 teljes munkanap alatt készül el. Egy néhány ablakos panellakás ablakcseréje pár óra alatt elvégezhető. A pontos beépítendő darabszám és helyszín ismeretében előzetesen már meg tudjuk határozni a munkavégzés időszükségletét.
» Milyen régre nyúlik vissza az ablak eredete?
Nagyon régre. A kb. I.e. 4000 körülire tehető Perzepolisz óperzsa birodalom korában már ablakszerű rések voltak.
A régi görög átriumokban hatalmas díszes ablakok nyíltak a belső udvarokra, valamint a rómaiak is használtak már üvegbetéteket.
» Ismerős ez a kifejezés, hogy „az ablak a házunk szeme”?
A magyarázat egyszerű és életszerű. Az ablakon keresztül érzékeljük a külvilágot, betekintést engednek otthonunkba, kinyílnak, majd becsukódnak.
Képzeljünk el egy házat ablakok nélkül - arctalannak tűnne. Mindenki ismeri azt a mondást, hogy a szem a lélek tükre. Ezzel azonosulva az ablak a ház lelkét, jellemét tükrözi vissza. Egy mai modern nyílászáró minden igényt kielégítve alkalmazkodik a lakóépületnek mind a külső, mind a belső megjelenéséhez.
» Befolyásolja-e az ablak a ház megjelenését?
Egy lakás belső terét, amikor még nincsenek bent a bútorok, a nyílászárók és a falak kontrasztja határozza meg. Ahogy elkezdjük dekorálni, ellátni kiegészítőkkel a lakást, felöltöztetjük azt, így életet viszünk bele.
Legyen az kicsi vagy nagy, négyzet vagy téglalap alakú, sima vagy osztott, jellegében határozzák meg lakásunk vonásait, visszatükrözik egyéniségünket.
» Miért fordítsunk időt a megfelelő műanyag ablak kiválasztására?
Több tekintetben is hatást gyakorol a jövőnkre a megfelelő típus kiválasztása. Ezalatt a lakás kényelmi, esztétikai megjelenését értjük, és nem utolsó szempontként az energiatakarékossági tényezőket. Egy jobban szigetelő változat választása már középtávon is megtakarítással járhat.
A színének, kialakításának ideális kiválasztása a homlokzati képet befolyásolja. A külső megjelenésen kívül a megkívánt biztonsági szempontoknak is teljes mértékben meg kell felelniük. Ha fokozott védelmet szeretne, akkor ragasztott biztonsági üvegeink közül is választhat.
» A bejárati ajtó és az ablak kapható-e egy rendszerből, hogy harmonizáljanak egymással?
Természetesen az ablak és az ajtó készülhet ugyanabból a profilból, ugyanazzal az esztétikai megjelenéssel, a maguk funkciójának megfelelő műszaki tartalommal. Fokozva ezt, ráadásul választható egyforma biztonsági vasalat is.
Az ablaküveg harmonizálhat a műanyag bejárati ajtó üvegkialakításával, valamint a szerkezet színe is egyformára választható mindkét terméknél. Kicsi különbség, hogy az ajtó profilja valamivel szélesebb az ablak profiljánál. Erre azért van szükség mert a bejárati ajtó nehezebb, és nagyobb igénybevételnek is van kitéve, mint az ablak.
» Igaz e az a kijelentés, hogy ma már a műanyag nyílászárók korát éljük?
A kijelentés teljesen helyén való, ezen termékek gyártástechnológiája az elmúlt években hatalmas fejlődésen ment keresztül. Esztétikai, szerkezeti, technikai, materiális felépítésével, árban és legfőképpen ár-érték arányban nem tud versenybe szállni vele más nyílászáró típus, legyen az fa vagy aluminium alapanyagú.
Ezzel nem azt akarjuk sugallni, hogy csak a mi általunk forgalmazott termék a jó, a többi pedig rossz lenne. Nagyon jó minőségű fa és aluminium darabok is kaphatóak idehaza. Legfontosabb és legnagyobb hátrányuk, hogy azonos szigetelési és egyéb paraméterek mellett akár kétszer-háromszor többe kerülnek, mint műanyag társaik.
» Az összes típus mind azonos tulajdonságú?
Természetesen nem, mint ahogy a fa nyílászárók sem mind egyforma tulajdonságúak.
Egyik előnyös tulajdonsága a műanyagnak, hogy a gyártás során könnyen méretre szabható. Molekuláris felépítésében kevés változtatás hatalmas tulajdonságbeli eltéréseket eredményezhet. A profil milyenségén kívül az összeszerelés minősége is nagyban befolyásolja a termék minőségét, ezért fontos tapasztalt, jó minőséget előállítaniképes gyártót választani.
Nyílván mindenki tudja, hogy egy nem hozzáértő szakember, a nem megfelelő szerszámokkal a legjobb profilból is silány végterméket állíthat elő. Az általunk kínált német profilok gyártói több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek, mely tapasztalat garancia a tökéletes minőségre.
» Az ablak alapanyaga
A nyílászáró tokprofilja egy mesterségesen előállított óriásmolekulájú anyagból készül, szerves polimerből.
A szerves polimer életünk minden területén megtalálható, a háztartásunkban, a műszaki dolgainkban, a járműveinkben, az egészségügyben. Látható tehát - egy kis képzavarral élve - hogy életünk szerves részévé vált ez a mesterséges alapanyag.
» A műanyag ablak PVC-ből készül?
A PVC (polivinil-klorid) egy hőre lágyuló, éghető, kémiailag ellenálló, kemény műanyag.
Kutatások szerint a világon a harmadik legnagyobb mennyiségben gyártott szintetikus anyag, ami meglepő módon természetes nyersanyagokból készül. A PVC sóból és kőolajból kinyert anyag, melynek előállítása kémiai úton történik. Széleskörű felhasználási területe, remek tulajdonságai, keménysége miatt optimális alapanyaga az ablakoknak és ajtóknak is.
» Újrafeldolgozott anyagból is készülhet?
Az ablakgyártásból származó hulladékokat újrahasznosítják, egyetlen hulladékmorzsa sem megy kárba. Ezt a gyártás során képződő hulladékot az ipar számos területen újrafelhasználják. Bizonyos profilok ezekből az újrahasznosított anyagokból készülnek, melyek minősége - megfelelő gyártási technológia mellett - nem rosszabb, mint vadonatúj anyagból készült társaiké.
» Az újrahasznosított anyagból készültek rosszabb minőségűek?
Egyáltalán nem. Az újrahasznosított műanyagprofil ugyanolyan tulajdonságokkal bírhat, mint a nem újrahasznosított anyagból készült.
Ezek az újrahasznosított anyagból készített típusok tökéletesen megfelelnek a velük szemben támasztott követelményeknek. Ha Ön mégis idegenkedik az újrahasznosított anyagból készült ablaktól, érdeklődjön az ablakprofil eredetéről.
» A választásnál elég garancia a jól csengő profil név?
Sajnos nem. A jól csengő márkanevű profil csak féig járul hozzá a minőségi eredményhez. Legalább ugyananyira fontos, hogy valóban hatalmas gyakorlattal rendelkező szakemberek, kiváló minőségű gépeken gyártsák le a végterméket.
Ugyanis a legjobb nevű profilból is lehet pontatlan, hibás, nem jól záródó, állandóan állításra szoruló terméket gyártani. Azt tanácsoljuk, hogy ismert márkanevű profilból, lehetőleg hazai, nagy üzemben előállított ablakokat vásároljon. Kerülje a külföldről készen behozott, vagy akár egy fóliasátorban elkészített darabokat, még ha azok a legjobb nevű profilból is készültek.
» Lehet-e modern műanyag ablakot beépíteni régi épületekbe is?
Egy, a mai igényeknek mindenben megfelelő, modern típus minden stílusú épülethez remekül tud alkalmazkodni, mind színben, mind formában.
Az elavult, régi, rosszul szigetelő, esztétikailag megkopott nyílászárókat egyre többen cserélik ki a minden mai igényt kielégítő, korszerű darabokra, melyek közép- és hosszútávon is nagyszerű befektetést garantálnak. Az esztétikai megújulás, a lecsökkent zajszint mellett az akár jelentős energia megtakarítás is a csere mellett szól.
» Milyen különbségek vannak az egyes típusok között?
Már a külső megjelenés is mutathat jelentős eltérést, de a belső szerkezeti felépítés, az alapanyag, és a beépített vasalatok között a gyártótól függően hatalmas különbségek lehetnek.
A megfelelő termék kiválasztásához tájékozódjunk a piacon elérhető fajtákról, és kérjünk a gyártótól részletes ablakprofil leírást, valamint minőségi bizonyítványt. A megfelelő darab kiválasztása után ne felejtsünk el gondoskodni a szakszerű beépítésről is!
» Elég stabilak-e a műanyag nyílászárók?
Az általunk forgalmazott darabok a legmodernebb fejlesztési és gyártási technológiát képviselik. Statikailag sokszorosan terhelhetőek, teljesen ellenállnak az időjárás akár szélsőséges viszontagságainak is.
Egyedi méretek és igények szerint készülnek, kielégítve ezzel az összes megrendelőnk legkülönbözőbb igényeit. Ablakprofiljaink anyaga teljesen homogén, magas szilárdságú, ütésálló, „A” kategóriás típusokból kerülnek kiválasztásra.
» Milyen szervezet foglalkozik a minőségi, minősítési kérdésekkel?
Magyarországon az ÉMI (ÉPÍTÉSÜGYI MINŐSÉGELLENŐRZŐ INNOVÁCIÓS NONPROFIT KFT.) végzi a termékeink minősítését, minőségellenőrzését.
Minden forgalombahozott műanyag nyílászáró családnak ÉMI minősítéssel kell rendelkeznie. Az ÉMI minősítést nyugodtan kérje el a forgalmazó cég képviselőjétől, mely dokumentum garantálja a folyamatosan ellenőrzött minőséget.
» Vannak-e betartandó szabványok a gyártás során?
A műanyag ablaknak a gyártás és felhasználás során nagyon szigorú elvárásoknak kell megfelelni, követve a változó és folyamatosan növekvő igényeket.
Az ÉMI által előírt szabványok együttes alkalmazása szavatolja a hosszú élettartamot. Ezek a szabványok az alábbiakban felsorolt követelményeket vizsgálják:
- anyag
- ütésállékonyság
- fényállóság
- hőállóság
- csapóeső állékonyság
- statika
- tömítések
- üvegbeépítés
- hővédelem
- zajvédelm
- hézagtömítés
- karbantartás
» Valóban lesz energia megtakarításom, ha műanyag ablakra cserélek?
A válasz igen, valóban lesz megtakarítás, hisz a régi, nem tökéletesen záródó ablakaink mellett kiszökött a meleg a szabadba, és ezáltal sokszor az utcát fűtöttük.
Az új darab beépítése után - a modern és korszerű üvegezési technológiának is köszönhetően - a hőveszteség a negyedére-ötödére csökkenhet. Kérje kollégáink tanácsát az Ön számára legmegfelelőbb típus kiválásztásához, hogy a pénztárcáján is érezze a változást!
» Hogy szellőztessek energiatakarékosan?
Könnyen megoldható, szellőztessünk naponta többször is, lehetőség szerint minél nagyobb intenzitással 5-10 percig.
Amennyiben ennyi ideig tartjuk nyitva ablakainkat, akkor még nem hűl ki a lakás számottevően, de biztosítani tudjuk a megfelelő levegőcserét.
» Felléphet e párásodás az ablak belsejében?
A termékeink minőségi elvárásai közül az egyik legfontosabb az optimális szigetelő képesség, mindemellett a megfelelő levegőáramlásról is gondoskodniuk kell.
Ez előbbit többek között a két, illetve három rétegű hőszigetelt üveg, az utóbbit a beépített résszellőző vasalat biztosítja. Ezen gyártási technológiák együttes működése mellett a páralecsapódás jelensége nem megengedett a műanyag nyílászáróknál.
» Mit érdemes tudni a hangszigeteléséről?
Míg a régebben használt fa ablakok rései között nemcsak a meleg távozott el, hanem a zaj is szabadon áramlott be a lakásba - jelentős kellemetlenséget okozva ezzel az ott élőknek - a modern nyílászárók mindkét problémát kiküszöbölik.
A régi ablakok újra cserélése után általában a legelső, amit a vásárlók észrevesznek, hogy sokkal csendesebb a lakás. Azon épületeknél, ahol fokozott a zajszint, érdemes az alap hangszigetelő üveget fokozni egy plusz réteg üvegezéssel. Nagyon nagy zajszint esetén speciális vastagított zajvédő üvegrendszerrel ellátott kivitelt javaslunk. Ez az összetett szerkezet akár 60 dB hangszintig nyújt csendesebb, biztonságosabb környezetet.
» Egyforma küllemű maradhat-e az összes ablakom, ha eltérő zajterhelésnek lesznek kitéve?
Természetesen igen, nyílászáróink rendszertechnikájának egyik kiemelkedő előnye, hogy a külső esztétikai megjelenésük teljesen egységes lesz. Csupán az egyes helyiségek zajszintjéhez igazodva kialakított üvegszerkezetek között lesz technikai eltérés, de ez a külső arculatot egyáltalán nem fogja befolyásolni.
» Mire figyeljünk a hangszigetelő ablak kiválasztásánál?
Javasloljuk, hogy kérjék tapasztalt felmérő kollégáink segítségét. A beépítés helyszínére történő kiszállás alkalmával pontosan egyeztetni tudjuk az elképzeléseiket a hangszigetelt műanyag ablakkal kapcsolatban.
A megfeleő darab kiválasztásához a következő kritériumokra szükséges odafigyelni:
- az ablakprofil milyen üveget képes fogadni
- az üvegezés megválasztása (2 vagy 3 rétegű)
- külső zajszint (zajtérképek, forgalomszámlálás, mérés)
- várható belső zajszint (a helyiség hasznosítása alapján)
- ablakcsatlakozás(ok)
- a környező épületszerkezetek (mellvéd, redőnyszekrény, falazat) hangszigetelése
- épületszerkezetek méretei.
» Az általunk kínált műanyag nyílászárók miben segítik a lakásfelújítást?
Ablakcsere után a lakásunk a piacon mindenképen többet ér, otthonunk szebbé és kényelmesebbé válik. Az épület megnövekedett értéke, valamint jelentős esztétikai javulása mellett számottevő energiamegtakarítást is észlelhetünk.
» Milyen színben rendelhetőek a műanyag nyílászárók?
A hagyományosnak mondható fehér mellett ma már széles palettából választhatja ki az Ön számára legmegfelelőbb színt.
Az ablakfóliáink színválasztéka roppant bőséges. Felületük lehet teljesen homogén, de matt, vagy esetleg faerezetes kivitelben is elérhetőek, mely utóbbi felhasználása esetén néhány méterről már összetéveszthető a valódi fával a mintázat. A színes fóliával bevont ablakok gyártási határideje kicsivel hosszabb, mint a fehér társaiké, erre a megrendelékor leadásakor érdemes felkészülve lenni.
» Biztosíthat-e védelmet a betöréssel szemben?
Jó hírünk, van igen! Az ablak gyártása során a biztonságtechnikai szempontok figyelembevételével, azaz biztonsági vasalatok és az ennek megfelelő biztonsági üvegezés használatával minimálisra csökkenthető az illetéktelen behatolás veszélye.
» Mi történik tűz esetén?
Az általunk forgalmazott ablakok - a minőségi tanúsítványuk által is igazolva - magasan megfelelnek minden tűzvédelmi követelménynek. Nehezen éghető minősítésben részesültek, így optimális megelőző tűzvédelmet garantálnak. Fontos jellemzőjük, hogy önmagukban nem égnek, valamint gyújtóforrás nélkül rövid időn belül kialszanak.
» Kell-e osztás a műanyag ablakba?
Az ablak statikai felépítésétől függ elsősorban, hogy javaslunk-e osztót a szerkezetbe, avagy sem.
Nagyobb üvegfelületű, szélesebb szárnyú nyílászáróknál a megfelelő stabilitás érdekében érdemes egy osztót betenni. Azonban kisebb szerkezetekbe is elhelyezhető, egyes megrendelőink csupán esztétikai szempontokból és a vizuális megjelenés miatt választják az osztott kivitelt.
» Műanyag tolóajtó rendelhető?
Műanyag nyílászáró palettánkhoz tartozik az egyre inkább teret hódító, praktikus és esztétikus műanyag tolóajtó is.
A tolóablakjainkhoz hasonlóan tolóajtóink is ugyanazon, finoman kialakított, karcsú profilból készülnek. A falnyílások tolóajtós kivitelezése tágas és világos megjelenést kölcsönöz a lakótérnek.
» Redőnyök értékesítésével foglalkoznak?
Igen, természetesen. A műanyag nyílászárók kiegészítői között szerepelnek kínálatunkban az árnyékolástechnikai termékek is., mint a redőny, reluxa, roletta és más egyéb árnyékolók is.
A könnyen szerelhető műanyag vagy alumínium redőnyök megóvják a műanyag ablakot a külső mechanikai behatásoktól, az erős napsugárzástól és a szélsősőges időjárástól is, így hőszigetelő hatása jelentősnek mondható. Az árnyékolástechnikai termékeket az ablakbeepítéssel egy időben szereljük be.
» Amennyiben fa ablakot cserélnék műanyag nyílászáróra, akkor megmaradhat az ép fakeret?
Igen, meg tudjuk oldani. Tapaszatalt kivitelező kollégáink az Önök igényei szerint fogják a munkálatokat elvégezni a műanyag ablakcsere folyamán.
Új műanyag ablak régi fa tokba építésnél azt a kritériumot kell nagyon kritikusan figyelembe venni, hogy a felhasználandó fa felület valóban teljesen ép legyen, így a jövőben ne adjon lehetőséget esetleges kellemetlenségekre.
» Hogyan is áll össze egy műanyag ablak?
A PVC-t, mint nyersanyagot a vegyipar termeli, ami ezután átkerül az ablakprofil üzembe, ahol a profilok kialakítása, gyártása következik.Az elkészült műanyag nyílászáró profilok átkerülnek a gyártó-összeszerelő üzembe, ahol a megrendelőink által leadott méretek alapján méretre szabják.
Természetesen a vasalatokról és a hőszigetelt üvegről sem feledkezhetünk meg. Az ablakprofilba merevítő vasalat kerül, majd ezek összehegesztése után felkerülnek az ablak mozgatásért felelős vasalatok. Utolsó lépésben kerül a helyére az előzetesen kiválasztott hőszigetelt üveg.